• Kochani Rodzice !!!

O Waszym Święcie pamiętamy,

więc serdecznie zapraszamy

na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Będą tańce, radość wielka, będzie wierszyk i piosenka

A co jeszcze nie powiemy…..na przybycie oczekujemy.

Grupa ,,Zuchy” -      23 maja 2024 r. ( czwartek) o godzinie 16:00

Grupa ,, Jagódki” -  23 maja 2024 r. ( czwartek) o godzinie 16:00

Grupa ,, Tygryski” – 28 maja 2024 r. ( wtorek) o godzinie 16:00

Grupa ,, Spryciarze”- 28 maja 2024r. ( wtorek) o godzinie 16:00

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

odbędzie  się w ZPK w Wąsoszu

Serdecznie zapraszamy !!!

• Przedszkolaki uczą się pomagać.

• W piątkowe przedpołudnie, 10.05.2024r., gośćmi w naszym przedszkolu były ratowniczki  medyczne - Pani  Patrycja, mama Lilki z grupy Zuchów i Henia ze Spryciarzy oraz Pani Sylwia.

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły Zuchy i Tygryski. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku ratowniczki wyjaśnił na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki mogły popisać się znajomością numerów telefonów alarmowych.

Następnie Zuchy i Tygryski wysłuchały najważniejszych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie oraz w parach. Wiedzą jak sprawdzić tętno i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Przedszkolaki  wykazały się dużą wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, bardzo aktywnie brały udział w ćwiczeniach.

Wcześniej dzieci mogły obejrzeć ambulans. Przedszkolaki mogły wejść do środka auta, zobaczyć jak jest wyposażone. Panie  bardzo interesująco opowiedziały i zaprezentował sprzęty medyczne. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą karetki, posłuchać alarmowego sygnału dźwiękowego i poczuć się choć przez chwilę jak ratownik medyczny podczas akcji ratowniczej.

Zuchy i Tygryski  bardzo serdecznie podziękowały paniom  za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie. Na pewno wiele zapamiętały z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie, choć oczywiście oby nie musiały z tej wiedzy korzystać.

Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla Pani Patrycji i Pani Sylwii.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W dniu 30 kwietnia br. odbył się w naszym przedszkolu uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu najstarszej grupy. Święto to było okazją do rozmów o patriotyźmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu oraz o Unii Europejskiej jako wspólnocie krajow przyjacielskich. W tym ważnym dniu przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" odśpiewali Hymn Polski " Mazurek Dąbrowskiego". Po apelu udaliśmy się na wąsoski rynek, gdzie raz jeszcze zaśpiewaliśmy Hymn oraz złożyliśmy pamiątkowe znicze pod pomnikiem gen. J. Piłsudskiego. Następnie Tygryski w drodze powrotnej wstąpiły do Urzędu Miejkiego w Wąsoszu i zostawiły symboliczne flagi.