• Innowacja pedagogiczna "Owady - nasi mali przyjaciele"

• Tygryski pracowicie  uczciły Dzień Ziemi zakładając ogródek wokół przedszkola i sądząc kwiaty, które przyniosły. A wszystko to w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt.  "Owady - nasi mali przyjaciele". W naszym pogrodzie przedszkolnym powstał hotel dla owadów zapylających, dzieki któremu dzieci będą miały okazję obserwować przyrodę, odkrywać jej piękno i dbać o nią.
          • EKO POKAZ MODY

•  24 kwietnia Zuchy i Jagódki brały udział w „Ekologicznym Pokazie Mody”.

Celem pokazu było:

– kształtowanie postaw proekologicznych;

– zwrócenie uwagi na możliwość umiejętnego wykorzystania surowców wtórnych;

– rozwijanie kreatywności.

Dzieci wcielając się w rolę modelek i modeli na wybiegu prezentowały ekologiczne stroje, a także uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami, gdyż udowodniły, że ekologia i moda mogą iść w parze. Prezentowane kreacje były bardzo pomysłowe, barwne i inspirujące.

Wielkie brawa i podziękowania należą się również Rodzicom za przygotowanie tak pięknych i niebanalnych strojów.

• #SprzątamyDlaPolski

• Nasze pracowite przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Dzieci pracowicie sprzątały tereny zielone wokół Przedszkola.

Grupy " Zuchy" i " Jagódki" również włączyły się do akcji #SprzątamyDlaPolski. Z wielkim zaangażowaniem wyruszyły na sprzątanie okolicy w pobliżu przedszkola.

• " Mama Mu wraca do domu"

• Tygryski i Supersmyki wybrały się do kina, aby obejrzeć zabawne przygody krowy Mu i jej przyjaciół. Nie mogło zabraknąć również pusznego popcornu.

• Konkurs plastyczny "Recepta na zdrowie"

• We wtorek poznaliśmy  wyniki konkursu plastycznego pt. "Recepta na zdrowie". Gratulujemy laureatom.

Dzieci 5-6 - letnie

1 miejsce Szymon Olejnik

2 miejsce Karol Stróżyk-Łacinik

3 miejsce Marta Tutak, Zuzia Nejman

Dzieci 3-4 -  letnie

1 miejsce Jakub Paszkowski

2 miejsce Zosia Kulik

3 miejsce Wojtek Hrycaj, Ola Szczypel

• Dzień Pracownika Służby Zdrowia

• Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Pracownika Służby Zdrowia Tygryski i Supersmyki wybrały się na pieszą wycieczkę do Ośrodka Zdrowia Vis-Med. Przedszkolaki złożyły życzenia oraz zaśpiewały piosenkę. Zanieśliśmy również prace wyłonione podczas konkursu "Recepta na zdrowie", które zawisną na gazetce w przychodni. Na koniec wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy  pracownikom ośrodka.

• Strażacy w przedszkolu

•  Dzięki uprzejmości mamy Liliany oraz rodziców Kuby B.w przedszkolu gościliśmy  Ochotników Straży Pożarnej z Psar. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom pracę strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych." Zuchy" i " Jagódki"  z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki przymierzały hełm strażacki, wchodzili do wozu, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

• Dzieci uczą rodziców

• Podczas kolejnej lekcji przeprowadzonej w ramach realizacji projektu "Dzieci uczą rodziców" Tygryski i Supersmyki udały się na wycieczkę w kosmos. Poznały wiele ciekawych informacji na temat planet układu słonecznego oraz tego jak bada się kosmos i kto udał się w podróż kosmiczną. Temat był bardzo ciekawy a dzieci chętnie dzieliły się zdobytymi wiadomościami.

• Teatr online pt. „Plastusiowy pamiętnik”

• Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Poznaliśmy przygody Plastusia, ludzika z plasteliny i jego kolegów z piórnika. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Wprowadziło nas w świat szkolnych lat naszych babć i dziadków. Przenieśliśmy się w kolorowe czasy pełne radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

• Zajączek wielkanocny w przedszkolu

Od samego rana panował w przedszkolu gwar i niemałe zamieszanie. Z każdej sali zniknęły koszyczki wielkanocne przyniesione przez dzieci. Przedszkolaki wybrały się na dwór aby je poszukać. Zajączek zaskoczył nas w tym roku. Po powrocie do przedszkola okazało się, że koszyczki wypełnione po brzegi słodkościami i zabawkami ukryte są w salach. Radości było co nie miara. Zajączku, dziękujemy za prezenty i zapraszamy za rok!!!

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu słodkości w naszym przedszkolu. Podziękowania również kierujemy do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie Michalinki.

Dziękujemy za Wasze dobre serca! Pamiętajmy dobro wraca!

• Prace konkursowe

• Piękne prace wykonane przez Łucję Kotlińską, Marcelinę Połczyk, Marysię Wasilewską i Bartka Relisa na konkurs plastyczny pt.  "Skąd się biorą produkty ekologiczne" organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Górze. Wielkie brawa.