• Dzień Babci i Dziadka

• Na zaproszenie dzieci z grupy Tygryski i Supersmyki do domu kultury przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce.  Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane prezenty.

• EKO- przedstawienie

• W poniedziałek 23 stycznia odwiedzili nas aktorzy z teatru Amuzado z Krakowa z przedstawieniem teatralnym pt."Ekokoledzy" - który opowiadał o kłopotach borsuka i liska związanych z zaśmieconym lasem. Przedszkolaki uświadomiły sobie, jak ważne jest dbanie o środowisko, oraz przypomniały sobie zasady segregacji śmieci.

• Zajęcia Gimnastyczne

• Zajęcia gimnastyczne

Monitor interaktywny uatrakcyjnia zajęcia. Jest ciekawym dodatkiem edukacyjnym, wprowadzającym nowoczesność do pracy z dziećmi. Najważniejszą z zalet korzystania ze sprzętu multimedialnego jest stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci. Rozwija się spostrzegawczość, logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnię, dziecko ćwiczy pamięć i koncentrację. Monitor interaktywny wykorzystany został również do zajęć gimnastycznych przy którym dzieci się świetnie bawiły.

• Koncert Muzyczny

• W naszym przedszkolu odbył się koncerty muzyczny pt. "Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce". Tym razem poznaliśmy wygląd i brzmienie tych dwóch instrumentów. Suzafon był dla nas zupełną nowością. Jest spokrewniony z tubą, lecz wyróżnia się bardzo dużą czarą głosową umieszczoną nad głową grającego. I tak przy pomocy tych dwóch instrumentów muzycy zaprezentowali nam barwną historię Muzoludka.

• LOGOPEDIA

• Mowa wpływa na ogólny rozwój dziecka a także na jego osiągnięcia w nauce. Stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich opinii i odczuć. Sposób komunikacji wpływa na sukces osobisty a jeszcze wcześniej na sukces edukacyjny dziecka. Bardzo ważne jest, by nasze dzieci potrafiły wyrażać swoje myśli i uczucia w prawidłowy sposób.

Czasem koniecznym do szczególnie intensywnej pracy skierowanej na rozwój mowy jest okres przedszkolny i wczesnoszkolny.

W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne prowadzi logopeda Pani Katarzyna Kowaluk.

Zajęcia te odbywają się we wtorki i środy.

W zakładce Przedszkole/ Kącik rodzica/ LOGOPEDIA zostały umieszczone przydatne, ciekawe linki do zabaw i ćwiczeń logopedycznych w domu.

Ćwicząc wspólnie z dzieckiem w domu możecie utrwalić Państwo nabyte w przedszkolu umiejętności.

Przypominamy, że głównym terapeutą dziecka jest Rodzic, który pod kierunkiem specjalisty ma decydujący wpływ na rozwój mowy dziecka. Brak współpracy ze strony Rodzica wiąże się z nieskutecznością prowadzonej terapii.

Zapraszamy!

• Bal karnawałowy

• Uwaga, uwaga, 6 lutego 2023 w poniedziałek  zapraszamy wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY.

KOCHANE DZIECI Uśmiech

aby na ten bal się dostać, trzeba tym warunkom sprostać:

• być wesołym niesłychanie i ...
            • fantastyczne mieć przebranieUśmiech

Drodzy Rodzice, informujemy, że w trakcie trwania balu będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia.

Zapewniamy wszystkich, że będzie suuuper Uśmiech

• Dzień Babci i Dziadka

• Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na przedstawienia z okazji Ich święta.

Uroczystość odbędzie się w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu wg następującego harmonogramu:

• grupa Supersmyki oraz grupa Tygryski : 26.01.2023 r. ( czwartek) godz. 16:00
            • grupa Zuchy oraz grupa Jagódki : 02.02.2023 r. ( czwartek) godz. 16:00

Prosimy, aby w czasie uroczystości dzieci były ubrane w strój galowy.

• Wyniki konkursu

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasze przedszkolaki  zdobyły 1, 2 i 3  miejsce w konkursie

"Lampion Bożonarodzeniowy" zorganizowanym przez ZPK w Wąsoszu.

Komisja konkursowa w kategorii I nagrodziła następujące osoby

1. miejsce Marysia Podwińska

2. miejsce Franek Kubiak

3. miejsce Mikołaj Szalkowski

Serdecznie gratulujemy!

• Góra Grosza

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXIII edycji akcji: „Góra Grosza”. W dniach 09.01.2023 do 13.01.2023 odbędzie się w naszym przedszkolu zbiórka monet.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxiii-edycja/

Zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji!

• Wyjątkowy dzień Jagódek i Zuchów

• Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

gdy siedzimy wszyscy w kole

i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła w naszym przedszkolu wspólna wigilia, która odbyła się w dniu 20 grudnia.

Odświętnie ubrane Jagódki i Zuchy  zasiadły przy pięknie udekorowanym stole oraz świątecznych dekoracjach w tle.

Uroczystość wigilijną rozpoczęła Pani Dyrektor, która najpierw złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia a następnie wszyscy dzielili się opłatkiem. Dzieci zjadły wigilijne śniadanie i wspólnie kolędowały.

Takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych i są miłym wstępem do przeżywania świąt w domach rodzinnych.

Ten piękny dzień przyczynił także do wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji wśród przedszkolaków.