• Teatrzyk pt ,, Pszczółki"

• Historyjka  o przyjaźni dwóch pszczółek - odwiedziny teatrzyku.

Była to opowieść o życiu  pszczółek: Eugenii - pszczole miododajnej i Martynie - pszczole dzikiej. Dzięki tej opowieści poznaliśmy nie tylko zwyczaje panujące w świecie owadów, ale i zalety przyjaźni !

Bardzo nam się ten pszczółkowy teatrzyk podobał !

Dziękujemy!

• Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. Urodziny Marii Konopnickiej.

• Na konkurs wpłynęło 22 prace plastyczne wykonane przez dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców. Wszystkie prace były piękne, oryginalne. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również do rodziców i nauczycieli za zaangażowanie i współpracę.

O wynikach konkursu zdecydowało powołane w tym celu Jury, które wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii 5-6 latki:

1 miejsce- Zuzanna Bartoszek, " Małpka w kąpiel" Lębork

2 miejsce- Małgorzata Ruszewska,"Szkolne przygody Pimpusia Sadełko" Góra

3 miejsce- Anastazja Friska," O Sierotce Marysi" Góra

Wyróżnienia:

Marysia Arciszewska -Wąsosz

Hanna Prokopczyk -Wąsosz

Natalia Kozłowska- Wąsosz

Kinga Mioduchowska- Lębork

Kamila Lejk- Lębork

W kategorii 3-4 latki

1 miejsce Marcin Topolnicki-Wąsosz " Parasol"

2 miejsce Wojciech Hrycaj- Wąsosz "Jabłoń"

3 miejsce Martyna Janus- Bilcza "Pimpuś Sadełko"

Wyróżnienia:

Zofia Kulik

Kacper Zakowicz

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności oraz wyobraźni twórczej!

• Z ekologią na TY

• W roku szkolnym 2021/22 grupa Zuchów brała udział w projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty”. Był on odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Głównym celem projektu było zbliżenie dziecka do świata przyrody oraz kształtowanie właściwych postaw proekologicznych u najmłodszych. Treści programowe edukacji ekologicznej zawarte w projekcie zostały podzielone na moduły:

Moduł I Jestem EKO

Moduł II Przyroda wokół nas

Moduł III Rady na odpady

Moduł IV Eko zdrowie

Moduł V Eko inspiracje

Zuchy dzielnie przez cały rok wykonywały zadania z poszczególnych modułów w wyniku, czego na koniec otrzymały certyfikat oraz podziękowania za udział.

• Projekt edukacyjny "Akademia Kici Koci"

• W tym roku szkolnym dzieci z grupy "Tygryski" zrealizowały program edukacyjny   pt. "Akademia Kici Koci". Jego celem  było pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią u boku. W ramach realizacji tego programu dzieci wzięłu udział w zajęciach o emocjach, przyjaźni, utrwalały  zasady prawidłowej segregacji śmieci, wzięły udział w witaminowym przyjęciu, dekorowały pierniczki na święta. Tygryskom bardzo podobały sie zajęcia z ich ulubioną książeczkową postacią.

• Konkurs; Moja Domowa Biblioteczka

• O tym, jak różne mogą być domowe biblioteczki możemy się przekonać oglądając prace nadesłane na konkurs pt. "Moja domowa boblioteczka". Do naszego konkursu zorganizowanego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Wąsoszu, wpłynęły 22 fotografie przedstawiające domowe kolekcje książek.

Przedstawiamy laureatów konkursu "Moja domowa biblioteczka":

I miejsce - Szymon Olejnik

II miejsce - Marysia Arciszewska

III miejsce - Wiktor Sawiniec, Marta i Martyna Tutak, Vanessa Siemek

IV miejsce - Mikołaj i Adaś Szalkowscy, Zuzanna i Zosia Kondracka

Ze względu na różnorodne i kreatywne podejście do tematu, komisja konkursowa przyznała również

wyróżnienia:

Ania i Marcin Topolniccy, Krzysztof Garboś, Laura Plichta oraz Paulina Łańczak.                                     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Dzień Mamy i Taty

• W dniach 24 i 30 maja w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i gromkich braw. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

• Dzień Dziecka "Motylki i "Żabki"

• Dziękujemy za wycieczkę do Krainy Smaków w Boszkowie! Motylki i Żabki

Z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy Boszkowo.Tym razem poznawaliśmy możliwości cukru.

Robiliśmy słodkie, kolorowe, ślimakowe lizaki. Potem je długimi językami lizaliśmy. Następnie trochę się pogimnastykowaliśmy przy dźwiękach muzyki. Puszczaliśmy też mydlane bańki. Potem znów jedliśmy - tym razem chrupiące hod- dogi. A na koniec znów słodycz : puchata wata cukrowa. I to wcale nie koniec świątecznych atrakcji.Po zjedzonym obiedzie znów lizaczek i KUBEK ze zdjęciem .

Wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują PANI AGNIESZCE PLICHCIE za zasponsorowanie ubezpieczenia imprezy!