•             ,,BEZPIECZNA PLACÓWKA”
          • ,,BEZPIECZNA PLACÓWKA”

•                                               ,,BEZPIECZNA PLACÓWKA”

Nasze  przedszkole przystępuje w tym roku szkolnym do realizacji programu edukacyjno- profilaktycznego ,, Bezpieczna placówka” Akademii Edukacyjnej ,,Perfekt”.

Program ten dotyczy szeroko pojętego bezpieczeństwa, a naszym zadaniem będzie podejmowanie takich działań, które podnoszą świadomość młodego człowieka na sytuacje zagrażające jego życiu  i zdrowiu oraz unikaniu zagrożeń.

Pamiętajmy, że dziecko szczęśliwe, to dziecko zdrowe i bezpieczne.

Projekt ten będzie realizowany w najstarszych grupach : ,,TYGRYSKI” oraz ,,SUPER SMYKI”.

• Tygryski poznają świat wartości i emocji z Kotem Amadeuszem

• Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość, czy warto być dorosłym)

• .

• Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!